İşçiler ve Adalet

Sendikamız Kocaeli Şubesi’nde 15 Eylül Cumartesi “İŞÇİLER ve ADALET” konulu panel düzenlendi. Panelin açılış konuşmasını Genel Başkanımız Adnan SERDAROĞLU yaptı.

Sendikamız Kocaeli Şubesi’nde bugün “İŞÇİLER ve ADALET” konulu panel düzenlendi. Panelin açılış konuşmasını Genel Başkanımız Adnan SERDAROĞLU yaptı. Sendikamız Avukatlarından Olcay KORKMAZ "Çalışma Yaşamı-Adalet", Kocaeli Üniversitesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Onat ÖZTÜRK, "Dava ve Yargı Süreçlerindeki Adalet", CHP Kocaeli Milletvekili Fatma HÜRRİYET KAPLAN "Adalet Yürüyüşünün Toplumdaki Karşılığı" birer sunum gerçekleştirdiler... 
Panelin açılış konuşmasını yapan Genel Başkanımız “Adalet hepimizin ihtiyacı olan bir şey. Maalesef son derece adaletsizlik rejiminin uygulandığı bir sistem son günlerde uygulanmaya başlandı. İşçiler ve adalet dediğimiz zaman. Birbirinden son derece uzak iki kavramı bir araya getirmiş oluyoruz. Maalesef ki gün geçtikçe adaletsizliğine en fazla yaşandığı alanlardan birisi işçiler ve sendikalar oldu. Dün 3. havalimanı ile ilgili işçiler bir eylem gerçekleştirdi. Tam bir insani olan talepler güç gösterisiyle bastırılmaya çalışıldı. İşçiler 6 aylık ücretlerini istiyor. Yatakhanede yattıkları tahtakurularından kurtulmak istiyor. Bu son derece insani istekler. Flormar işçileri aylardır fabrika önünde haklarını istiyor.” dedi.

Fotoğraflar