"Birlikten Doğan Güç"

4 Eylül Salı akşamı, Kadıköy Evlendirme Salonu'nda bir şölen vardı... Metal işçileri "Birleşik Metal-İş" te birleşmenin 25. yılını kutladılar..

4-5 Eylül 1993 yılında birleşen iki sendika, T. Maden-İş ve Otomobil-İş sendikaları, gelenekten geleceğe taşıyor metal işçilerini..

Birleşik Metal-İş, 25. yılında,  metal işçilerinin umudu olmaya devam ediyor... 

25. yıl etkinliğimize katılan, bu coşkumuzu paylaşan tüm kurum ve kuruluşlara, temsilcilerine teşekkür ediyoruz... 

Geceden fotoğraflar

Metal işçileri salona sloganlarıyla girdi. İnadına Sendika İnadına DİSK.

Birleşmenin 25. Yıldönümü etkinliğimiz MÜZİK DİNLETİSİ ile başladı Hasan KARAYOL (Basbariton), Mustafa KARAÇEPER ( Bağlama)

      

Birleşmenin 25. Yılı etkinliğimizde Genel Başkanımız Adnan Serdaroğlu açış konuşmasını yapıyor: "Bugün burada iki köklü kurumun birleşerek önemli bir güce dönüşmesinin 25. yılını kutlamak için bir araya geldik. Birleşik Metal İş Sendikamızın 25. Yılı hepimize kutlu olsun. Ne mutlu ki bizlere, şanlı tarihimizin, mücadele ateşiyle aydınlattığı yoldan yürümeye devam ediyoruz."  

"Bu zorlu kavgada onca yaşananlara rağmen, yılmadan işçi sınıfının geleceğini kurmak için elini taşın altına koyanlara, görevden kaçmayanlara, 'kalp herkeste var ama yürek başka bir şey' diyenlere selam olsun."  

     

"Birleşik Metal-İş kurulduğu günden başlayarak, sınıf mücadelesinin geleneğinden devraldığı birikim ve sınıftan aldığı güçle adım adım ilerleyerek yürüdü hedefine. Türkiye’nin o zorlu günlerinde işçi haklarından taviz vermeden, geri adım atmadan, demokratik sınıf ve kitle sendikacılığı anlayışını, sendikal hareketin içinde devam ettirmeye çalıştı."

Genel Başkanımız sözlerini Nazım Hikmet'in dizeleriyle bitirdi “dövüştü pir aşkına,/Yaralandı birkaç kere/…/Ve kavga bittiği zaman/Ne çiftlik sahibi oldu ne apartman/Kavgadan önce kartalda bahçıvandı/Kavgadan sonra kartalda bahçıvan” Bu zorlu yolculukta hepimizin bahtı açık olsun. Herkesi sevgi ve saygıyla selamlıyorum…