İstanbul 1 Nolu Şubemize bağlı Tabo Otomotivde, bugün toplu iş sözleşmesinin imzalanması kutlandı. Genel Başkanımızın katılımıyla düzenlenen tören, üyelerimizin alkışlarıyla kesilen pasta ile tatlandı.

Sözleşme müzakereleri üyelerimizin isteği şeklinde sona eren ve çok başarılı bir sözleşmenin imzalandığı Tuzla Serbest Bölgede kurulu bulunan ve İstanbul 1 Nolu Şubemize bağlı AKS Otomotiv’de yapılan sözleşme pasta törenine Genel Başkanımızda katılarak üyelerimizin mutluluğuna ortak oldu.

İzmir Şubemize bağlı Aydın Umurlu JANTSA işyerinde Genel Başkanımız Adnan SERDAROĞLU, Genel Sekreterimiz Özkan ATAR, şube yöneticilerimiz, üyelerimiz ve şirket yönetiminin katılımıyla kısa bir süre önce imzalan toplu sözleşme sonrası pasta töreni 23 Ocak'ta yapıldı.

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, kalabalık

Görüntünün olası içeriği: 12 kişi, ayakta duran insanlar

Fotoğraflar

Kandıra’da Yüksel Endüstri’de sendikamıza üye oldukları için işten çıkarılan tüm işçiler işe iade ve sendikal tazminat hakkı kazandı. Yargıtay’ın verdiği bu karara işverenin itiraz hakkı bulunmuyor.

Gebze BBS Metal'de hukuksuz şekilde işten atılan işçilerle ve emek dostlarımızla birlikte basın açıklaması yaptık. 

Karabük Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulu UMER Haddecilik işçileri sendikamıza üye olduktan sonra işten atılmış, baskılarla yasa dışı lokavtla mücadele etmişlerdi. 2 ay süren direnişin ardından aldıkları hukuki mücadele kararı, 19 Temmuz'da sonuçlandı. Karabük İş Mahkemesi’nde görülen dava işçiler lehine sonuçlandı. 43 işçinin tamamı sendikal tazminat ve işe iade davasını kazandı. 
Davanın sonuçlanmasının ardından Genel Başkanımız Adnan Serdaroğlu, merkez yöneticilerimiz ve şube yönetimimizin katılımı ile Karabük’te Umer işçileriyle birlikte basın açıklaması gerçekleştirdik..  

 

Gebze Şubemize bağlı işyerlerinde komite ve üye eğitimlerimize devam ediyoruz. 17 Şubat Pazar günü Arpek ve Armetal komitelerine Sapanca Tesislerimizde eğitim verildi. 

Sendikamız Sapanca Sardunya Eğitim Tesislerinde 10-15 Şubat 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilen KADIN ÜYE EĞİTİMİ’miz, Genel Başkanımız ve Genel Örgütlenme Sekreterimizin katılımıyla başladı.

Açılışına Genel Eğitim Sekreterimiz ve Şube yöneticilerimizin de katıldığı, İstanbul 1 Nolu şubemize bağlı Cofle Tk ve Tabo otomotiv işyerleri komite eğitimlerimiz 3 Şubat'ta Sapanca Sardunya eğitim tesislerimizde başladı.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve iç mekan

Fotoğraflar

Eğitimde, “Toplumsal Cinsiyet” sunumu da ilgiyle izlendi.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta ve ekran

Fotoğraflar

Genel Başkanımızın işyeri ziyaretleri devam ediyor...
21 Şubat'ta, Gebze Şube yöneticilerimizle birlikte MAKİNE TAKIM işyerindeki üyelerimizle..

Genel Başkanımız, şube yöneticilerimizle birlikte 21 Şubat'ta ziyaret ettiği,Gebze Şubemize bağlı KÜRÜM DEMİR işyerindeki üyelerimizle...

Genel Başkanımız ve Şube yöneticilerimiz, İstanbul 1 Nolu Şubemize bağlı Mert Akışkan Gücü işyerini ziyaret ederek, üyelerimizle gündemdeki konular üzerine sohbet ettiler.

Çalışma ve Toplum Değerlendirme Toplantılarının yedincisi, "Ekonomik Kriz ve İşçi Sınıfı" başlığıyla yapıldı. 25 Ocak'ta Taksim Elit Otelde yapılan toplantıya katılım yoğun oldu.

Çalışma ve Toplum Değerlendirme toplantılarının yedincisi, "Ekonomik Kriz ve İşçi Sınıfı" başlığıyla 25 Ocak Cuma günü, Taksim Elit World Otel'de gerçekleştiriliyor.

Merkez Kadın Komisyonumuz 8 Mart hazırlıkları ve gündemindeki diğer konuları görüşmek üzere Genel Merkezimizde toplandı... Genel Sekreterimiz toplantının açılışını yaptıktan sonra, komisyon gündem üzerine çalışmalarına devam etti.

Rakamlarla

  Asgari Ücret 

Brüt: 2.558,00 TL. 
Net:  1.828,74 TL.
AGİ:     191,85 TL

  SGK Prim Alt ve üst Sınırı 

Aylık kazanç alt sınırı:    2.558,40 TL. 
Aylık kazanç üst sınırı: 19.188,00 TL.

  Kıdem Tazminatı Tavanı 

  6.017,60 TL.

  Gelir Vergi Oranları 

18.000 TL’ye kadar % 15 
40.000 TL’nin 18.000 TL’si için 2.700, 
                                             fazlası % 20 
148.000 TL’nin 40.000 TL’si için 7.100, 
                                             fazlası % 27 
148.000 TL’den fazlasının 
                           148.000 TL’si için 36.260,
                           fazlası % 35
 

Web sitemiz yeni yüzüyle karşınızda..

Sosyal medyanın giderek daha da fazla yer edindiği internet dünyasında, biz de web sitemizi sosyal medya ve mobil iletişim uyumlu bir arayüz ile yeniliyoruz.

Bir yandan görsel ve teknik düzenlemeler devam ederken, bir yandan da eski sitemizdeki verilerin yeni adrese aktarımı sürüyor..