Kocaeli BEKAERT işyerinde yapılan toplu sözleşme sonrasında Genel Başkanımız, Sendika yöneticilerimiz, şirket yöneticileri ve üyelerimizle bu güzel sözleşmeyi pasta töreni ile taçlandırdık. Tüm üyelerimize ve sendikamıza hayırlı olsun.

Sözleşme törenlerimiz devam ediyor.
İzmir şubemize bağlı MAHLE işyerinde Genel Başkanımız, Genel Sekreterimiz, şube yöneticilerimiz, şirket yöneticileri ve üyelerimizin katılımı ile toplu sözleşme pasta töreni yapıldı.

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, gülümseyen insanlar

Fotoğraf

Kocaeli Bekaert işyerinde sözleşme ile ilgili gelinen son durum Genel başkanımız tarafından üyelerimize anlatıldığında, üyelerimiz alkışlarla sözleşmenin imzalanmasına onay verdi.

Bekaert sözleşmesinin imzası sonrasında, Genel Başkanımız tarafından işyeri önünde basın açıklaması yapılıyor.

Gebze BBS Metal'de hukuksuz şekilde işten atılan işçilerle ve emek dostlarımızla birlikte basın açıklaması yaptık. 

Karabük Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulu UMER Haddecilik işçileri sendikamıza üye olduktan sonra işten atılmış, baskılarla yasa dışı lokavtla mücadele etmişlerdi. 2 ay süren direnişin ardından aldıkları hukuki mücadele kararı, 19 Temmuz'da sonuçlandı. Karabük İş Mahkemesi’nde görülen dava işçiler lehine sonuçlandı. 43 işçinin tamamı sendikal tazminat ve işe iade davasını kazandı. 
Davanın sonuçlanmasının ardından Genel Başkanımız Adnan Serdaroğlu, merkez yöneticilerimiz ve şube yönetimimizin katılımı ile Karabük’te Umer işçileriyle birlikte basın açıklaması gerçekleştirdik..  

 

Bandırma Organize Sanayii bölgesinde kurulu Worthington işyerinden üyelerimizle Gönen Kemal Türkler Eğitim ve Dinlenme tesislerimizde iftarda birlikteydik.
Genel Başkanımız, Genel Yönetim kurulu üyelerimiz Bursa Şube Başkanımız ve Şube yöneticilerimizin katıldığı üye toplantısı sonrasında hep birlikte iftar yapıldı.

Bursa Şubemize bağlı ACEL Elektrik ve SCM işyerindeki üyelerimize yönelik “Temel Sendikal Eğitim” ve “Bordro Hesaplama” eğitimi düzenlenlendi.

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, oturan insanlar ve iç mekan

Fotoğraflar

Sendikamız Sapanca Eğitim Tesisleri'nde 12-16 Kasım 2018 tarihleri arasında düzenlenen "ÖRGÜTÇÜ EĞİTİM"inde ilk gün "Sorunlar ve Kolektif Çözümler" işlendi.

Sapanca Sardunya tesislerimizde düzenlenen  Bursa Şubemize bağlı Prysmian işyeri Komite Eğitimi'nde "İşyeri Komite Görev ve Yapısı" ve "Toplumsal Cinsiyet" konu başlıklarında sunumlar yapıldı. 

Fotoğraflar

Prysmian Komite Eğitimine Genel Başkanımız ve Bursa Şube Başkanını da katıldılar...

Fotoğraflar

Genel Başkanımızın, şube yöneticileri ile birlikte yaptığı işyeri ziyaretleri devam ediyor...

Genel Başkanımız DÜZCE'de, Kocaeli şube yöneticilerimizle birlikte Erciyas Çelik Boru’daki üyelerimizle görüşüyor…

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, ayakta duran insanlar

Fotoğraflar

Genel Başkanımız ve Şube yöneticilerimiz Gebze Şubemize bağlı VOESTALPINE (BÖHLER) işyerindeki üyelerimizle birlikteler...

Sendikamızın 2019 yılı örgütlenme faaliyetleri planlama çalışmaları başladı.
Genel Örgütlenme Sekreterimiz Hami Baltacı, Eskişehir Şube Yönetim Kurulu, merkez ve şube örgütlenme uzmanlarımız bugün biraraya geldiler. 
Toplantıda; 2018 yılının değerlendirmesi ve 2019 yılı örgütlenme çalışmalarının planlaması yapıldı ve fikir alışverişinde bulunuldu.

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, oturan insanlar ve iç mekan

25 Kasım "Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü"nde genel merkezimizde kadın üyelerimizle birlikteyiz.

25 Kasım'da, "Kadına Yönelik Şiddetin Ortadan Kaldırılması için Uluslararası Mücadele Günü"nde, sendikamızın etkinliğinde buluşuyoruz

Rakamlarla

  Asgari Ücret 

Brüt: 2.029,50 TL. 
Net:  1.450,89 TL.
AGİ:     152,21 TL

  SGK Prim Alt ve üst Sınırı 

Aylık kazanç alt sınırı:    2.029,50 TL. 
Aylık kazanç üst sınırı: 15.221,40 TL.

  Kıdem Tazminatı Tavanı 

  5.434,42 TL.

  Gelir Vergi Oranları 

14.800 TL’ye kadar % 15 
34.000 TL’nin 14.800 TL’si için 2.220, 
                                             fazlası % 20 
120.000 TL’nin 34.000 TL’si için 6.060, 
                                             fazlası % 27 
120.000 TL’den fazlasının 
                           120.000 TL’si için 29.280,
                           fazlası % 35
 

Sosyal medyanın giderek daha da fazla yer edindiği internet dünyasında, biz de web sitemizi sosyal medya ve mobil iletişim uyumlu bir arayüz ile yeniliyoruz.

Bir yandan görsel ve teknik düzenlemeler devam ederken, bir yandan da eski sitemizdeki verilerin yeni adrese aktarımı sürüyor.. 

Hava Durumu

Istanbul
Turkey
9 °C Mostly Cloud (night)
Ankara
Turkey
2 °C Cloudy
Izmir
Turkey
13 °C Partly Cloudy (night)
Bursa Province
Turkey
6 °C Mostly Cloud (night)
Kocaeli
Turkey
7 °C Mostly Cloud (night)
Eskisehir
Turkey
1 °C Mostly Cloud (night)