İzmir’in Gaziemir ilçesindeki Ege Serbest Bölgesi’nde bulunan ABD sermayeli GATES ENDÜSTRİYEL METAL KAUÇUK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.’ye bağlı üç fabrikada kapısına ‘Bu işyerinde GREV Var” pankartlarımız asıldı.

ŞASAN ŞASE’DE İŞTEN ATMALARA VE SENDİKA DÜŞMANLIĞINA DERHAL SON VERİN!

Dilovası İmes'te bulunan Esitaş fabrikasındaki işçilerin sendikamız Gebze 1 Nolu Şubemizde örgütlenme sonrası işten atmaya karşı başlatılan mücadele kazanımla sonuçlandı ve atılan işçi geri alındı.

MESS Dayatmalarına Karşı İZMİR’de alanlardayız.


MESS Dayatmalarına Karşı Çorlu’da başlattığımız, Mudanya ve Düzce’den sonra bugün de İZMİR’de alanlardayız. TOTOMAK ve ZF ZF LEMFÖRDER işçilerinin yoğun katılımıyla Çiğli Organize Sanayi Bölgesi'nde kitlesel basın açıklaması gerçekleştirildi.

Sendikamız Genel Başkanı Özkan Atar, Çiğli Organize Sanayi Bölgesi'nde düzenlenen basın açıklamasında; Serbest Bölge önünden bir kez daha tüm metal patronlarına sesleniyoruz;

Ne kadar daha yoksullukla boğuşan, enflasyonun altında ezilmiş, kirasını, faturalarını ödeyemez noktaya gelmiş bu işçilerin sesini duymazdan, taleplerini görmezden geleceksiniz.

Artık bıçak kemiği geçmiş durumda. Bu ücretlerle, bu vergi düzeniyle, her gün gelen zamlarla yaşayamıyoruz, geçinemiyoruz” dedi.

 “Çalışma ve Toplum” dergimiz ilk olarak 2004 yılında yayımlanmış; o tarihten bu yana sosyal politika, iş hukuku, endüstri ilişkileri ve çalışma ekonomisi alanlarında çalışmalara yer veren ve alanında düzenli yayımlanan akademik dergilerden biri olmuştur.

Derginin 20 yılında emeği olan değerli hocalarımızla, sendikamızın İzmir Çeşme’deki sosyal tesislerinde bir araya geldik.


Genel Başkanımız Özkan Atar, dergimizin Genel Yayın Yönetmeni Av. Dr. Murat ÖZVERİ ile birlikte toplantının açılışını yaptı.

Genel Başkanımız, yayımlandığı ilk günden bugüne dergimize emek veren tüm yazarlarımıza, makaleleri büyük bir titizlikle inceleyen hakemlerimize, bu kolektif çabaya katkı veren herkese teşekkür etti.

 Dergimizin geleceğinin ele alındığı toplantı, Çalışma ve Toplum’un yeni web sitesi tasarımı tanıtıldıktan sonra katılımcı akademisyenlerin görüş, öneri ve sunumlarıyla devam etti.

Dergimiz Çalışma ve Toplum, basılı ve elektronik ortamda ulusal ve uluslararası alanda her sayısında gelişerek ve etki alanını genişleterek yoluna devam ediyor.

Emek veren tüm hocalarımıza bir kez daha teşekkür ediyoruz.

Nice nice yıllara…

Rakamlarla

  Asgari Ücret 

Brüt: 20.002,50 TL.

Net:  17.002,12 TL.

  SGK Prim Alt ve üst Sınırı 

Aylık kazanç alt sınırı:    20.002,50 TL  

Aylık kazanç üst sınırı: 150.018,90 TL

  Kıdem Tazminatı Tavanı 

  35.058,57 TL. 

  Gelir Vergi Oranları 

110.000 TL’ye kadar  % 15 
230.000 TL’nin 110.000 TL’si için 16.500, 
                                                 fazlası % 20 
870.000 TL’nin 230.000 TL’si için 40.500, 
                                                 fazlası % 27 
3.000.000 TL’nin 870.000 TL’si için 213.300,
                                                 fazlası % 35
3.000.000 TL’den fazlasının 3.000.000 TL’si için 958.800,
                                                 fazlası % 40
 

Genel Kurullardan

 • Anatüzük
 • Genel Kurul Kararları
 • Denetleme Kurulu ve Mali Müşavirlik Raporları
 • Çalışma Raporu
  • Kurullar ve Gündem
  • Dünya’da ve Türkiye’de Gelişmeler
  • Daire Faaliyetleri
   • Genel Başkanlık
   • Genel Sekreterlik
   • Mali Sekreterlik
   • Örgütlenme Sekreterliği
   • Eğitim Sekreterliği