Son dönemlerin en iyi sözleşmelerinden biri daha grev aşamasında imzalandı.

Aydın Umurlu JANTSA JANT Fabrikasında Toplu Sözleşmemiz 7 Ocak itibariyle üyelerimizin onayı ile imzalanmıştır. 
Üyelerimize ve Sendikamıza hayırlı olsun.

Bandırma Organize Sanayi Bölgesi'nde kurulu bulunan ve kısa bir süre önce örgütlendiğimiz Worthington Arıtaş işyerinde ilk toplu iş sözleşmesi tüm üyelerimizin onayıyla anlaşma ile sonuçlanmıştı.
28 Aralık'ta Genel Başkanımız, Genel Sekreterimiz ve Şube yöneticilerimizin katılımı ile işyerinde düzenlenen pasta töreni sonrası toplu iş sözleşmemiz imzalandı.
Sendikamıza ve üyelerimize hayırlı olsun

Kandıra’da Yüksel Endüstri’de sendikamıza üye oldukları için işten çıkarılan tüm işçiler işe iade ve sendikal tazminat hakkı kazandı. Yargıtay’ın verdiği bu karara işverenin itiraz hakkı bulunmuyor.

Gebze BBS Metal'de hukuksuz şekilde işten atılan işçilerle ve emek dostlarımızla birlikte basın açıklaması yaptık. 

Karabük Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulu UMER Haddecilik işçileri sendikamıza üye olduktan sonra işten atılmış, baskılarla yasa dışı lokavtla mücadele etmişlerdi. 2 ay süren direnişin ardından aldıkları hukuki mücadele kararı, 19 Temmuz'da sonuçlandı. Karabük İş Mahkemesi’nde görülen dava işçiler lehine sonuçlandı. 43 işçinin tamamı sendikal tazminat ve işe iade davasını kazandı. 
Davanın sonuçlanmasının ardından Genel Başkanımız Adnan Serdaroğlu, merkez yöneticilerimiz ve şube yönetimimizin katılımı ile Karabük’te Umer işçileriyle birlikte basın açıklaması gerçekleştirdik..  

 

Gebze Şubemize bağlı ZF Sachs işyeri Komite Eğitimi, Genel Başkanımızın da katılımıyla Sapanca Eğitim ve Sosyal Tesislerimizde 13 Ocak'ta yapıldı.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, oturan insanlar, oturma odası, masa ve iç mekan

Fotoğraflar

Toplu iş sözleşme sürecinde anlaşma sağlanamaması üzerine grev kararı alınan ERCİYAS BORU işyerinden üyelerimizle 27 Aralık'ta Düzce Temsilciliğimizde GREV eğitimleri başladı.

Sendikamızın Sapanca Eğitim Tesisleri’nde 17 - 20 Aralık 2018 tarihleri arasında ilk kez düzenlenen 1 haftalık “Engelli İşçiler Eğitimi” tamamlandı.

Genel Başkanımız, Genel Mali Sekreterimiz ve Gebze Şube yöneticilerimizle birlikte yeniyıl öncesi üyelerimizle birlikteler....

Genel Başkanımız Adnan SERDAROĞLU ve Genel Sekreterimiz Özkan ATAR, şube yönetimi ile birlikte Eskişehir'deki örgütlü olduğumuz işyeri ziyaretlerinin 2. gününde RENTA'yı ziyaret ederek üyelerimizle görüş alış verişinde bulundular…

Görüntünün olası içeriği: 9 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan

Fotoğraflar

Genel Başkanımız Adnan SEDAROĞLU, Genel Sekreterimiz Özkan ATAR ve şube yönetimi, Eskişehir'deki örgütlü olduğumuz işyeri ziyaretlerinde 2. gününde 
Entil-Hapalki-Tarkon işyerlerini ziyaret ederek üyelerimizle görüş alış verişinde bulundular…

Merkez Kadın Komisyonumuz 8 Mart hazırlıkları ve gündemindeki diğer konuları görüşmek üzere Genel Merkezimizde toplandı... Genel Sekreterimiz toplantının açılışını yaptıktan sonra, komisyon gündem üzerine çalışmalarına devam etti.

Sendikamız Genişletilmiş Başkanlar Kurulu, 26 Aralık'ta genel merkezimizde toplandı. Toplantı, daire uzmanlarımızın 2018'deki faaliyetleri ve gelecek dönem plânlamalarını içeren sunumları ile başladı.

Birleşik Metal İş Sendikası olarak Gebze'de 24.12.2018 tarihinde yapılacak olan; üyelerimizin ve milyonlarca işçinin mağdur olduğu Emeklilikte Yaşa Takılanlar, Kıdem tazminatı gaspı ve sosyal güvenlikte gelinen son aşama gibi konuların ele alınacağı toplantıya tüm üyelerimizi ve dostlarımızı davet ediyoruz.

Rakamlarla

  Asgari Ücret 

Brüt: 2.558,00 TL. 
Net:  1.828,74 TL.
AGİ:     191,85 TL

  SGK Prim Alt ve üst Sınırı 

Aylık kazanç alt sınırı:    2.558,40 TL. 
Aylık kazanç üst sınırı: 19.188,00 TL.

  Kıdem Tazminatı Tavanı 

  6.017,60 TL.

  Gelir Vergi Oranları 

18.000 TL’ye kadar % 15 
40.000 TL’nin 18.000 TL’si için 2.700, 
                                             fazlası % 20 
148.000 TL’nin 40.000 TL’si için 7.100, 
                                             fazlası % 27 
148.000 TL’den fazlasının 
                           148.000 TL’si için 36.260,
                           fazlası % 35
 

Sosyal medyanın giderek daha da fazla yer edindiği internet dünyasında, biz de web sitemizi sosyal medya ve mobil iletişim uyumlu bir arayüz ile yeniliyoruz.

Bir yandan görsel ve teknik düzenlemeler devam ederken, bir yandan da eski sitemizdeki verilerin yeni adrese aktarımı sürüyor..